Vy jste to nezažili tak buďte ticho

neděle 2. červen 2013 15:56

Komunističtí představitelé, (Jak z KSČM, tak dnes i ČSSD) řeší to že je mladí lidé moc nemusí jednoduše. "Kdo to nezažil tak o tom nemá co mluvit" a "Vaše informace pochází ze zmanipulovaných novin". Je to správná argumentace? Oni (nebo alespoň drtivá většina z nich) by podle této logiky neměli vyřknout ani slovo třeba o 2. světové válce, a už vůbec ne třeba o dějinách středověku? Nebo je komunismus něco jiného?

Argument komunistů že o tom mladí nic neví je z několika důvodů nabouratelný, v první řadě už to že málokdo o tom opravdu "nic neví" jen proto že v té době nežil, jak se snaží komunisté přesvědčit. I když jsme to nazažili na vlastní kůži, tak většina z nás má žijící rodiče. Tedy nečerpáme informace z podle komunistů zmanipulované části médií (to jsou zřejmě všechna kromě nestraných Haló novin, případně portálu kscm.cz). A připadá mi jako velmi nepravděpodobná možnost že moje rodiče chodí platit Kalousek s Nečasem aby mne zmanipulovali "primitivním antikomunismem" jak by řekl Lubomír Zaorálek (Je to komunista, nebo ještě pořád sociální demokrat?) nebo dokonce nakazili "pravicovým bolševismem" jak by tu zhoubnou chorobu mladého elektorátu jistě nazval Jiří Dientsbier. Opravdu jsme na tom tedy co se týče vědění o minulém režimu my mladí tak zle? Nejvíc se nás snaží logicky umlčet komunisté, ale hned po nich už "demokratičtí" socialisté. Že by se z nich pomalu stávala jednolitá skupina? Ostatně někteří z nich třeba normalizační soudruzi Škromach a Mládek, by se jenom vrátili ke kořenům.

David Lapka

David Lapka

David Lapka

O slastech a strastech povalečské pražské gymnaziální mládeže. Můžete se těšit i na pokusy o glosy, a další kritizování hodné čtivo.

Pseudointelektuální student soukromého gymnázia v Praze. Samozřejmě fandím Spartě. Jako správný pravicový bolševik čtu Lidovky a Respekt.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora