Nejsem obyčejný, běžný, slušný občan, jsem nepřizpůsobivý

čtvrtek 5. září 2013 18:02

Již delší dobu celkem často slýcháme, případně čteme nebo vídáme na billboardech slova o obyčejných, slušných lidech. Těch lidech kteří jsou perzekuováni společností skládající se z tzv. neobyčejných.

Tuto společnost neobyčejných tvoří zejména politici, hlavně ti kteří se neohání hesly o obyčejných lidech, ale i podnikatelé, u těch platí že čím jsou úspěšnější tím samozřejmě víc vyčnívají a tedy jsou neobyčejnější. Někteří také počítají mezi neobyčejné lidi obyvatelé Prahy, protože si často myslí něco jiného, někdy dokonce i podporují nějakého zaručeně neobyčejného, a nelidového politika. Nejnověji se k neobyčejným lidem řadí také Romové, ti získali ještě speciální označení nepřizpůsobiví, z něho vyplývá, že ani obyčejní být nemůžou. Protože ze zaručených informací z obrázků kolujících na facebooku, případně seriozních serverů whitemedia, radicalboys apod. jasně vyplývá že jste-li snědé pleti tak se o nic nemusíte starat, budete inkasovat statisícové sumy za nic každý měsíc, a ještě dostanete čas od času byt zdarma. Pokud spácháte nějaký zločin, k čemuž jste jakožto nepřizpůsobivý samozřejmě náklonější než obyčejný, slušný člověk tak vás policie okamžitě propustí, jelikož na nepřizpůsobivé si netroufne, stejně by se přece nepřizpůsobili.

Obyčejní lidé nikdy nemůžou za svoje problémy. Ty způsobilo nezodpovědné jednání nenažraných neobyčejných, neslušných, nebo případně nepřizpůsobivých. Problémy obyčejných lidí ale paradoxně podle velké části z nich mají vyřešit právě ti neobyčejní resp. jedna skupina z nich-politici. Samozřejmě ti kteří na obyčejné lidi myslí, a to jsou oranžoví, rudí, případně hnědí. Zejména od druhých dvou barev se očekává že s těmi nepřizpůsobivími a neobyčejnými už po těch více než šedesáti letech v případě nepřízpůsobivých, a dvaceti letech v případě neobyčejných a neslušných zatočí.

Sám sebe nepovažuji za obyčejného člověka, ne proto že bych byl miliardář, nenažraný politik, dokonce ani nejsem Rom. Ale nelíbí se mi dělení společnosti na obyčejné a "ty druhé". Jediné k čemu to vede je dnešní situace kdy někteří politici v rámci boje za obyčejné lidi téměř vyhlašují třídní boj, jiní se neúspěšně pokouší o pogromy. Je celkem smutné že někdo na rétoriku obyčejných a neobyčejných lidí slyší. Bohužel ti samí už neřeknou podle čeho se odlišuje neobyčejný, nebo nepřizpůsobivý člověk. Je nějaká tabulka jaký může mít maximální příjem aby ho obyčejní ještě vzali mezi sebe? Nebo snad vzorník s odstíny pleti? Nic takového by fungovat nemohlo a bojovníci za obyčejné lidi, nejnověji odborářský boss Zavadil který by se rozhodně mezi obyčejné lidi na základě zmíněných kritérií nevešel to dobře ví. Je to ale velmi dobré lákadlo na frustrované, nespokojené lidi. Každý přeci rád slyší že pokud má nějaký problém tak to není jeho chyba, ale někoho jiného. A je jedno jestli je bohatší nebo chudší, prostě může za naše problémy, a je na něj potřeba ukázat!

David Lapka

David Lapka

David Lapka

O slastech a strastech povalečské pražské gymnaziální mládeže. Můžete se těšit i na pokusy o glosy, a další kritizování hodné čtivo.

Pseudointelektuální student soukromého gymnázia v Praze. Samozřejmě fandím Spartě. Jako správný pravicový bolševik čtu Lidovky a Respekt.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora